top of page

La Gard Basic Elektronik Kilit

Kasayı Açmak İçin

Fabrika çıkış şifresi 1,2,3,4,5,6’ dır. Kasanın kolunu tam kilitleme pozisyonuna getiriniz. 1,2,3,4,5,6 tuşlarına basınız. İki kez kısık sinyal sesi duyacaksınız, (bir iki sn içerisinde)sonra kolu sağa çeviriniz kasanız açılacaktır. 

Kilitlemek İçin

Kolu sola çeviriniz. (Kilit açıldıktan 5 saniye sonra kendini otomatik olarak kilitler.) 

Yeni Şifre Ayarlamak İçin

1- Kasayı açınız. Kapısı açık olarak kolu sola çevirip kilitleyiniz.

2- 0,0,0,0,0,0(altı kez sıfır tuşuna basınız.)Tuşlarına basınız.

3- İki kez kısık sinyal sesi duyacaksınız.

4- Eski şifreyi kodlayınız.(Şu andaki eski şifreniz 1,2,3,4,5,6 dır.)

5- İki kez kısık sinyal sesi duyacakınız.

6- Altı haneli yeni şifreyi kodlayınız.(örneğin 7,8,4,2,0,1) 7- İki kez kısık sinyal sesi duyacaksınız.

8- Yeni şifreyi bir kez  daha kodlayınız.

9- İki kez kısık sinyal sesi duyacaksınız . Bu kabul görmüş demektir. Kasanız şifreyi kabul etmediği takdirde eski şifresine dönecektir.

10- Bir kaç kez yeni şifrenizle deneme yaptıktan ve şifreden emin olduktan sonra kasanızı kilitleyiniz. 

La Gard Basic Model Elektronik Kilit.png

300 USD KDV Dahil

Sipariş İçin Bizi Arayın

Pilin Bitmesi ve Pil Değişimi

 

1- Pilin bitmesi durumunda kilidi açarken sürekli çhirp sesi duyacaksınız.Sürekli olan çhirp sesleri pilin bittiği anlamına gelir.

2- Pil tamamen bitmiş ise numaraları kodlarsınız fakat kilit açılmaz.Pil tamamen bitmiştir.

3- Kıratlı çelik Kasa' nın tavsiyesi Duracell marka Alkalinli 9 volt kullanmanızdır.Başka marka pil kullanmanız durumunda kilidiniz açılmayabilir  yada bir veya iki kez açtıktan sonra yine açılmaz duruma gelir.

4- Pili değiştirmek için tuş takımının altında bulunan siyah plastik parçanın vidasını sökünüz.

5- Plastik parçayı yerinden çıkarınız.

6- Plastik parçayı çıkarttığımız yuvada pili göreceksiniz.

7- Pili değiştiriniz.Pili yuvasına takınız.

8- Plastik parçayı yerine takınız.Vidasını Sıkıştırınız.Piliniz değişmiştir.Kasanızı kullanabilirsiniz.

9- Pil bitiminde şifre hafızasını kaybetmez. 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

1- Yeni bir şifre seçerken ilk numaranın 0 (Sıfır) ile başlamamasına dikkat ediniz.0 ile başlayan şifreler kilidin hafızasını bozar.Bu arıza garanti kapsamı dışındadır.

2- Kasayı açarken şifreyi tuşlamadan önce mutlak suretle kasanın  kolunu tam kilitleme pozisyonuna getiriniz.Bu işlemi yapmaz iseniz kasanız açılmayabilir. Bu işlemin amacı kasanın kilitleme mekanizmasını boşa düşürmektir.Bu işlemi yapmaz iseniz kilitleme  mekanizması kilidin dilini sıkıştıracak ve şifreyi doğru tuşlasanız dahi kasanız açılmayacaktır.

3- Şifre değiştirme işleminde değiştirme esnasındaki işlemleri arka arkaya ara vermeden yapmanız gerekmektedir. İşlemler arasındaki zaman iki saniyeyi geçer ise değiştirme işlemi gerçekleşmez.Kilidiniz eski şifresine döner. Değiştirme işlemi gerçekleşmez ise kilit kendisini korumaya alır.Bu durumda 15 dakika hiçbir işlem yapmadan beklemeniz gerekir.

4- Üç kez arka arkaya yanlış şifre tuşlamanız halinde bloke olacaktır.Bu durumda 15 dakika hiçbir işlem yapmadan beklemeniz gerekir.Kilit bloke olma durumunda 15 dakika beklediğinizde yine yanlış şifre tuşlamanız halinde bu kez her yanlış tuşlamada beklemeniz gerekir.

5- Kıratlı çelik Kasa' nın tavsiyesi 4. şıktaki işlemler sürekli hale geldiğinde kilidi açmayı denemeyeniz.İşlemi bırakıp beş altı saat bekleyiniz.Buradaki amaç kilit kullanırken göz aldanmasını ortadan kaldırmaktır.Göz aldanması firmamızın sık karşılaştığı bir durumdur.

6- Kilit açılmıyor  ise mutlak suretle yanlış tuşlama yapıyorsunuzdur.Bu durumda kasayı açmak  için kolu zorlayarak devamlı açma pozisyonuna getirmeyiniz.Bu işlemi devam  ettirmeniz durumunda kilidin dili bozulacaktır.Kullanmış olduğunuz kilit elektronik olması sebebi ile çok hassastır. Darbe ve zorlanmalarda hemen arıza verecektir, kasanız açılmayacaktır.Bu işlemler garanti kapsamına girmemektedir.

Diğer Kampanyalar

bottom of page