top of page

Kıratlı Mekanik Şifreli Kilit

Mekanik Şifre Kullanma Kılavuzu

Şu anda şifreli kilit açık ve bantlanmış konumdadır. Bu kilit üç şifre üzerine kurulmuştur. Fabrika çıkış şifreniz 10-20-40 dir. Şifrenin çalışma sistemi ise ilk numaranın sola dört tur, ikinci numaranın sağa üç tur, üçüncü numaranın ise sola iki tur çevrilmesi ve son olarak sağa çevrilerek kilit'in açılma pozisyonuna getirilmesidir.(Şekil 2,3,4,5)

AÇMA İŞLEMİ ve DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


1. Kasanın kolunu tam kilitleme pozisyonuna getiriniz. Kolun kilitlemesi tam gerçekleşmemişse kilit'iniz doğru şifreleri denemenize rağmen açılmayabilir.


2. Herhangi bir kıpırdama esnasında şifreniz açılmayabilir. Çok hassas bir şifre olduğundan sadece aşağıda anlatılanları uygulayınız. Turlar esnasında sağa çevirir iken sola, sola çevirir iken sağa oynatmayınız.


3. Numaraların tam açma hizasına gelmesine ve turların eksik veya fazla çevrilmemesine dikkat ediniz. Numaralar birbirine çok yakın olsa dahi tur sayılarını iyice kontrol ediniz.

Mekanik Şifre 05.png

5.500 TL KDV Dahil

Sipariş İçin Bizi Arayın

AÇMAK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN KURALLAR


1. Fabrika çıkış şifre grubunuz 10–20–40 dir. Kadranı bulunduğu herhangi bir yerden şifrenizin ilk numarası olan "10" e açma hizasına göre dört tur sola çeviriniz. Dördüncü turda "10 " açma hizasına geldiğinde durdurunuz. (Şekil 2 )


2. Kadranı hiç oynatmadan ( Yani " 10 " açma hizası işareti üzerindeyken sağa veya sola oynatmadan.) Şifrenizin ikinci numarası olan " 20 " 3 tur sağa çeviriniz. Üçüncü turda" 20 " açma hizasına geldiğinde durdurunuz. (Şekil 3)


3. Kadranı hiç oynatmadan (Yani " 20 " açma hizası işareti üzerindeyken sağa veya sola oynatmadan) Şifrenizin üçüncü numarası " 40 " 'i 2 tur sola çeviriniz. İkinci turda " 40 " açma hizasına geldiğinde durdurunuz.( Şekil 4 )

 

4. Kadranı sağa çeviriniz. Kadran belli bir noktada kilitlenecek ve dönmeyecektir.( Şekil 5 ) Bu işlemden sonra kolu çevirerek kasayı açabilirsiniz.

KİLİTLEMEK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN KURALLAR


Kasanın kolunu tam kilitleme pozisyonuna getiriniz. Şifrenizi tam dört tur sola çeviriniz .( Şekil 2)

 

GÜVENLİK TAVSİYELERİ


Fabrika çıkış şifre grubunuzu hemen değiştiriniz. İstediğiniz yeni bir üç numara grubu seçerek yeni bir şifre oluşturun. Son numarayı 0 ila 21 arasında seçmeyiniz. (Örneğin 48-68-13 ). Maksimum emniyet için artan ve azalan bir sırada numaralar kullanmayınız.


Örneğin 40-50-70 şifresi 54-02-68 şifresi kadar emniyetli bir şifre değildir

 


ESKİ ŞİFRE GRUBUNUN YENİSİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİ


Değiştirme işlemi sırasında kasanızın açık olması gerekmektedir. Kasanızın kapağı açık konumda iken kolu çevirerek kasayı ve şifreli kilit'i kilitleyiniz. Yeni bir şifre grubu seçiniz. Eski numaranıza aşağıdaki işlemleri uygulayınız.


Yeni şifre grubumuz örneğin 78-43-27 olsun.


1. Kadranı bulunduğu herhangi bir yerden eski şifrenizin ilk numarası olan " 10 " i dört tur sola çeviriniz. Yalnız dördüncü turda " 10 " değiştirme hizasına geldiğinde durdurunuz.( Şekil 2 )


2. Kadranı hiç oynatmadan (Yani " 10 " değiştirme hizası üzerindeyken sağa veya sola oynatmadan.)  eski şifrenizin ikinci numarası olan " 20 "i 3 tur sağa çeviriniz." 20 "üçüncü turda değiştirme hizasına  geldiğinde durdurunuz.( Şekil 3 )


3. Kadranı hiç oynatmadan (Yani " 20 " değiştirme hizası üzerindeyken sağa veya sola oynatmadan.) Eski şifrenizin üçüncü numarası olan " 40 "i 2 tur sola çeviriniz." 40 " ikinci turda değiştirme hizasına geldiğinde durdurunuz.( Şekil 4 )


4. Şifrenizin değiştirme anahtarını yerine takınız. Burada önemli olan nokta anahtarın tam takılıp takılmadığına dikkat etmektir. Ve çeyrek tur sola çeviriniz. Yukarıdaki işlemler yapılmadan ve eski şifre grubunu bilmediğiniz takdirde şifreyi değiştiremez ve şifre değiştirme anahtarını yerine takamazsınız.


5. Yeni şifre grubumuz 78-43-27 olduğuna göre Kadranı bulunduğu yerden yeni şifreniz ilk numarası olan " 78 " i dört tur sola çeviriniz. Yalnız dördüncü turda " 78 " değiştirme hizasına geldiğinde durdurunuz.


6. Kadranı hiç oynatmadan ( Yani " 78 " değiştirme hizası üzerindeyken sağa veya sola oynatmadan.) yeni şifre grubunuzun ikinci numarası olan " 43 " ü 3 tur sağa çeviriniz." 43 " üçüncü turda değiştirme hizasına geldiğinde durdurunuz.


7. Kadranı hiç oynatmadan ( Yani " 43 " değiştirme hizası üzerindeyken sağa veya sola oynatmadan.) yeni şifre grubunuzun üçüncü numarası olan " 27 "yi 2 tur sola çeviriniz." 27 " ikinci turda değiştirme hizasına geldiğinde durdurunuz.


8. Şifre değiştirme anahtarını sağa çeyrek tur çevirerek ilk konumuna getiriniz. Ve çıkarınız.


9. Yeni şifre grubunuzu en az üç kez deneyerek açıp kapayınız.

Diğer Kampanyalar

bottom of page